BILETY LOTNICZE | HOTELE | TANIE LINIE LOTNICZE | PROMOCJE | KONTAKT


Pomysł na jesień z dreszczykiem… emocji Odkryj z easyJet nawiedzone zamki Wielkiej Brytanii

2007-09-10


Bogata historia i wspaniałe tradycje Wielkiej Brytanii sprawiają, że jest to najlepsze miejsce na zgłębianie legend o duchach. easyJet wyszukał ich ulubione siedliska w Anglii, Szkocji i Północnej Irlandii, a dzięki naprawdę tanim połączeniom, jedyną rzeczą, jakiej można się bać, będą skrzypiące korytarze i jęki potępionych zjaw.

Edynburg


Zamek Glamis


Zamek Glamis jest jedną z najbardziej imponujących średniowiecznych budowli Szkocji. Powstał w roku 1372, a jego historia obfituje w wiele mrożących krew w żyłach historii. Zadomowił się tu na przykład duch Earla IV-go z Crawfordm, który nawiedza pokój, gdzie, jak podaje legenda, przegrał z diabłem swoją duszę w karty. To nie jedyna „atrakcja” Glamis! Można tu też podobno zobaczyć ducha Lady Grey, która stracona w roku 1557 za uprawianie czarów, odwiedza zamkową kaplicę, modli się przed ołtarzem, a później siada cichutko w ostatniej ławce.

Zamek można zwiedzać od marca do grudnia od godziny 10.00 do 16.00. Od lotniska jest oddalony o godzinę jazdy samochodem z Edynburga trasą M90 a później 81 mil A94. Więcej informacji można znaleźć na: www.glamis-castle.co.uk

Londyn


Londyński spacer z duchami


Londyn znany jest z bogatej i mrocznej historii. Wiele jego zabudowań pochodzi jeszcze z XIX wieku i dlatego każda kamienica ma swoją niepowtarzalną historię. Niezapomniany spacer z przewodnikiem pozwoli poznać wiele strasznych historii o duchach, które krążą ulicami Londynu.

Każda uliczka Londynu kryje tajemnice. Richard Jones, autor książki zatytułowanej „Śladami londyńskich duchów” razem ze swoimi towarzyszami zabierze Was w niesamowitą podróż i pokaże zadziwiające, mroczne, niezgłębione przez lata historie Brytyjskiej stolicy. Poznacie historię Kuby Rozpruwacza i odwiedzicie XVIII-wieczną uliczkę, w której Karol Dickens umiejscowił akcję przeszywającej dreszczem „Opowieści Wigilijnej”.

Warto też zatrzymać się w budynku Banku Angielskiego, gdzie, jak mówi legenda, czasami pojawia się cień Zawoalowanej Damy, szukającej swojego zmarłego brata. W ostatnich latach działo się tu wiele paranormalnych zdarzeń, być może dlatego, że budynek stoi podobno w miejscu, gdzie stracony został Sir William Wallach – Waleczne Serce.

Spacer z przewodnikiem najlepiej zarezerwować przez stronę www.London-ghost-tour.com. Zwiedzanie rozpoczyna się na stacji Bank Underground w pierwszej strefie Linii Centralnej o godzinie 19.00. Wycieczka trwa ok. 1,5 godziny.

Brystol


Longleat House


Longleat House powszechnie uważa się za jeden z najlepszych przykładów architektury elżbietańskiej w Wielkiej Brytanii i jednocześnie jest on jedną z najpiękniejszych rezydencji udostępnionych zwiedzającym.

Longleat nie jest domem jedynie dla Alexandra Thynn (potomka pierwszych właścicieli posiadłości), ale także dla 79 różnych gatunków zwierząt żyjących na terenie 900 akrowego parku safari otaczającego tę rezydencję.

Jak głosi legenda, Longleat House jest siedzibą wielu duchów, między innymi sławnej Lady Louisy Carteret, zwanej Szarą Damą, żony jednego z właścicieli domu. Jej portret wisi w Dolnej Sali Jadalnej. Szara Dama podobno jest widywana na najwyższym piętrze budynku, gdzie przemierzając korytarze, szuka lokaja, który nie tylko pracował w pałacu, ale także obdarzył Damę ogromnym uczuciem.

Zwiedzanie Longleat House odbywa się w godzinach 11.00 – 15.00 a bilety można rezerwować na stronie: www.longleat.co.uk. Longleat położony jest 80 mil od międzynarodowego lotniska w Brystolu, gdzie w godzinę można wygodnie dojechać samochodem lub pociągiem.Belfast


Zamek Carrickfergus
Zamek Carrickfergus jest okazałą fortecą wznoszącą się pond miastem. Został zbudowany w roku 1185 i przez 750 lat zajmowało go wojsko. Dzisiaj zamieszkuje go duch służącej Heleny Blunden, która według legendy, pewnego wieczoru potknęła się na schodach, wypadła przez balustradę i zabiła się na miejscu. Jej krzyk można usłyszeć do dziś, odwiedzając pobliski sklep znajdujący się w zabytkowym młynie. Jej obecność można również podobno odczuć w windzie zainstalowanej w roku 1912, roku jej tragicznej śmierci.

W zamku znajduje się głęboka i ciemna studnia, wokół której pojawia się czasem duch dawnego żołnierza. Jego historia to historia o miłości i zdradzie, kończąca się tragiczną pomyłką sądową.

Zamek oddalony jest o 10 mil od centrum Belfastu (dojazd drogą A5) i można go zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00, a w niedziele od 14.00 do 16.00. Więcej informacji na: www.haunted-britain.comeasyJetBilety lotnicze | Promocje | Tanie linie lotnicze | Hotele | Oferta dla biznesu | O nas | Kontakt

copyright © Latamy.pl